Description
Custom Dynamics - WA-37-AW-BS - Turn Signals with Daytime Running Light - 37 mm - Black
Features
- T 6061 billet aluminum housings in chrome or gloss black finish
- 15 super-bright White Daytime Running Light (DRL) LEDs per side
- 15 super-bright Amber Turn Signal LEDs per side
- May require load equalizers for proper flash rate.
- Made in the U.S.A.
Specs
| Housing/Stem Color | Black |
| Type | Turn Signal |
| Clamp Diameter | 37 mm (1-7/8'') |
| Mounting Style | Clamp-37 mm |
| Filament/Function | Dual |
| Mounting Position | Front |
| Lens Color | Smoke |
| Number of Bulbs | 30 |
| Type | Running Light |
| Units | Pair |
| Riding Style | Street |
| Clamp Diameter Metric | 37 mm |
| Bulb Type | LED |
| Housing/Stem Color | Gloss |
| Clamp Diameter Imperial | 1-7/8'' |
| Housing Material | Aluminum |
| LED/Light Color | Amber |
| LED/Light Color | White |
| Product Name | Accent Light |
| Shape | Round |
Fitment
| 2016-2020 | Harley-Davidson | Street 500 XG |
| 2016-2020 | Harley-Davidson | Street 750 XG |