Description
Factory Effex - 06015220 - Premium Handlebar Pad - Mini - Rockstar
Features
- Scratch-resistant, screen printed cover
- Hook and loop closures on the cover
Specs
| Model | Premium |
| Type | Handlebar |
| Base Color | White |
| Fits Diameter Imperial | 7/8'' |
| Graphic | Rockstar |
| Length | 19 cm (7-1/2'') |
| Color/Finish | White |
| Color/Finish | Yellow |
| Length Imperial | 7-1/2'' |
| Material | Foam |
| Fits Diameter Metric | 22 mm |
| Shape | Round |
| Units | Each |
| Base Finish | Gloss |
| Color/Finish | Gloss |
| Length Metric | 19 cm |
| Fits Diameter | 22 mm (7/8'') |
| Product Name | Pad |
| Riding Style | Off-Road |
| Style | Mini |