Description
Leakproof Seals - 04070123 - Pro-Moly Seal/Wiper Kit - 45 mm ID x 57 mm OD x 11 mm T
Features
- UV-protected material
- Replaces stock seals and wipers
- Made in the U.S.A.
Specs
| Thickness Metric | 11.00 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Type | Fork |
| Product Name | Seal |
| Inside Diameter Metric | 45.00 mm |
| Outside Diameter Metric | 57.00 mm |
| Riding Style | Street |
| Units | Pair |
Fitment
| 2006-2010, 2012 | Honda | GL1800HPNA Gold Wing Audio/Comfort/Navi/ABS |
| 2003-2009 | Honda | ST1300 |
| 2009-2018 | Kawasaki | VN1700 Vulcan 1700 Voyager ABS |
| 2001-2005, 2010, 2012 | Honda | GL1800A Gold Wing ABS |
| 2009-2013 | Suzuki | SFV650 Gladius |
| 2014-2018 | Kawasaki | VN1700 Vulcan 1700 Vaquero ABS |
| 2007-2008 | Honda | GL1800 Gold Wing Airbag |
| 2007-2008 | Honda | VTX1800T |
| 2002-2007 | Honda | VTX1800C |
| 2012-2016 | Honda | GL1800HPNM Gold Wing Audio/Comfort/Navi/XM/ABS |
| 1997-2000 | Honda | GL1500G Valkyrie |
| 2001-2016 | Honda | GL1800 Interstate |
| 2001-2007, 2011, 2013-2016 | Honda | GL1800 Gold Wing ABS |
| 2001-2005, 2008-2011 | Honda | GL1800AD Gold Wing ABS |
| 2001-2009, 2011, 2013-2016 | Honda | GL1800AL Gold Wing ABS |
| 2001-2005 | Honda | GL1800 Gold Wing |
| 2002-2006 | Honda | VTX1800S |
| 2009-2013 | Kawasaki | VN 1700 J Vulcan Vaquero ABS |
| 2010-2018 | Honda | VT13CX Fury |
| 2003-2008, 2017-2018 | Suzuki | SV650 |
| 2013-2016 | Honda | GL1800B Gold Wing F6B |
| 2014-2016 | Suzuki | SFV650 |
| 2003-2012 | Honda | ST1300 ABS |
| 2005-2008 | Honda | VTX1800F |
| 2004-2008 | Honda | VTX1800N |
| 2002-2007 | Honda | VTX1800R |
| 2003-2004 | Honda | CBR600RR |
| 1997-2003 | Suzuki | GSX-R600 |
| 1993-1999 | Honda | CBR900RR |
| 1991-1998 | Suzuki | RMX250 |
| 1991-1995 | Suzuki | RM125 |
| 1991-1995 | Suzuki | RM250 |
| 1990-1991 | Honda | CR125R |
| 1989-1991 | Honda | CR250R |
| 1989-1991 | Honda | CR500R |
| 2017 | Honda | GL1800F6B Gold Wing Bagger |