Description
Moose Offroad - 12310037 - Chain Roller - 34 mm x 24 mm - Black - Kawasaki/Suzuki/Yamaha
Features
- Polyurethane roller with 98A durometer harness for long life
- Precision contact sealed bearings keep water and dirt away
- Made in the USA
- Replacement Part for OEM Number(s):2K6221780000,3TB221780000,5RMF217800,5RMF21780000,5X6221780000,921221030,921221155,921221179
Specs
| Mounting Position | Upper |
| Riding Style | ATV |
| Riding Style | Off-Road |
| Type | Sealed |
| Outside Diameter Metric | 34 mm |
| Inside Diameter Metric | 14 mm |
| Product Name | Chain Roller |
| Color/Finish | Black |
| Material | Delrin® Plastic |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Mounting Position | Lower |
| Width Metric | 24 mm |
Fitment
| 2002-2024 | Yamaha | YZ85 |
| 1987-2004 | Yamaha | YFM 350 Warrior |
| 2000-2024 | Kawasaki | KX65 |
| 2000-2009, 2020-2021 | Yamaha | TTR125 |
| 2019-2023 | Yamaha | TTR230 |
| 2022-2024 | Yamaha | YZ85 LW |
| 2000-2008 | Yamaha | TTR125L |
| 2003-2009, 2011-2024 | Yamaha | TTR125LE |
| 2008-2020 | Yamaha | WR250R |
| 1983-2003 | Kawasaki | KX60 |
| 2000 | Yamaha | TT 125 |
| 2004-2013 | Yamaha | YFM350 Raptor |
| 2008-2011 | Yamaha | WR250X |
| 2003-2009 | Yamaha | TTR125E |
| 1988-2006 | Yamaha | YFS200 Blaster |
| 2003-2005 | Suzuki | RM65 |
| 2003 | Suzuki | RM60 |
| 1983-2001 | Yamaha | YZ80 |
| 1995-2000 | Kawasaki | KX100 |
| 1983-2000 | Kawasaki | KX80 |
| 1992-1994 | Kawasaki | KX80 Big Wheel |
| 1992 | Yamaha | WR200 |
| 1984-1988 | Kawasaki | KDX80 |
| 1978-1986 | Yamaha | YZ250 |
| 1983-1985 | Yamaha | YZ125 |
| 2010 | Yamaha | TT-R 125 LE |