Description
Moose Offroad - 05211107 - UTV Roof - Two-Piece
Features
- Extremely durable in cold weather
- Molded-in cargo tray allows for extra storage
- Molded-in drains allow water to run off from storage area
- Not compatible with all windshields
- Must remove for trailering
- Comes with all mounting hardware
- Made in the USA
Specs
| Height Metric | 13 cm |
| Units | Each |
| Length Metric | 80 cm |
| Width Imperial | 58'' |
| Length Imperial | 31-1/2'' |
| Material | Polyethylene |
| Riding Style | UTV |
| Width Metric | 147 cm |
| Color/Finish | Black |
| Type | Two Piece |
| Product Name | Roof |
| Base Color | Black |
| Height Imperial | 5-1/8'' |
Fitment
| 2011-2014 | Polaris | Ranger 4x4 400 |
| 2011-2014 | Polaris | Ranger EV |
| 2013-2014 | Polaris | Ranger 800 EFI Mid-Size |
| 2011-2013 | Polaris | Ranger 500 (Mid-Size) EFI 4x4 |