Description
Wossner - 09106323 - Piston Kit - 84.86 mm - Polaris
Features
- Kit includes piston, rings, wrist pin and pin locks
Specs
| Bore - Oversize Metric | Standard |
| Bore Size Metric | 85.00 mm |
| Piston Material | Forged |
| Riding Style | Snow |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Product Name | Piston Kit |
| Stroke Length Metric | 70.00 mm |
| Type | Dual Ring |
| Bore - Oversize | Standard |
| Piston Material | Aluminum Alloy |
| Piston Size Metric | 84.86 mm |
| Units | Kit |
Fitment
| 2018-2019, 2021 | Polaris | 800 Titan Adventure 155 |
| 2018-2019 | Polaris | 800 Titan XC 155 |
| 2008-2018 | Polaris | RMK 800 |
| 2020-2021 | Polaris | Titan 800 XC 1.50\ |
| 2014-2018 | Polaris | Rush 800 |
| 2020 | Polaris | Titan 800 Adventure 1.50\ |
| 2008-2013 | Polaris | RMK 800 Dragon |
| 2022-2023 | Polaris | Titan 800 Adventure 1.80\ |
| 2011-2014 | Polaris | Rush 800 ES |
| 2020-2022 | Polaris | Titan 800 XC 1.80\ |
| 2020 | Polaris | Titan 800 XC 1.375\ |
| 2011-2013 | Polaris | 800 Rush |
| 2008-2010 | Polaris | 800 IQ |
| 2018-2019, 2021 | Polaris | 800 Titan SP 155 |
| 2020 | Polaris | Titan 800 SP 1.375\ |