Description
Wsm - 01082121 - Top-End Rebuild Kit - 80.25 mm - Original Series - Kawasaki
Features
- Includes pistons, rings, pins, clips, racing needle bearings, head and base gaskets, intake and exhaust gaskets
Specs
| Bore Size Metric | 80.25 mm |
| Bore - Oversize | +0,25 mm |
| Engine Type | 2-Stroke |
| Model | Original Series |
| Product Name | Rebuild Kit |
| Type | Top End |
| Skirt Coating | Non-Coated |
| Units | Kit |
| Bore - Oversize Metric | +0.25 mm |
| Piston Material | Aluminum |
| Riding Style | Watercraft |
Fitment
| 1996-2003 | Kawasaki | JH1100 1100ZXi |
| 1997-1999 | Kawasaki | JT1100 1100STX |