Description
Ebc - 10060188 - A-Bax Precision Keihin-Style Hex Head (CR Prefix) Main Jets - #138 - 4-Pack
Features
- High-quality replacements; NOT original Keihin jets
- Sold to dealer as 4-pack; sold to consumer as each
Specs
| Length Metric | 16.50 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Units | 4 Pack |
| Riding Style | ATV |
| Length | 16,50 mm (0,65'') |
| Riding Style | Street |
| Jet Size | 138 |
| Head Type | Hex Head |
| Material | Brass |
| Head Diameter Metric | 6.00 mm |
| Product Name | Jet |
| Riding Style | Snow |
| Riding Style | UTV |
| Head Diameter | 6,00 mm (0,24'') |
| Head Diameter Imperial | 0.24'' |
| Length Imperial | 0.65'' |
| Type | Main |