Description
Parts Unlimited - 04070027 - Front Fork Seals - 41.7 mm ID x 55 mm OD x 8/10.5 mm T
Features
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
Specs
| Riding Style | Off-Road |
| Units | Pair |
| Outside Diameter Metric | 55.00 mm |
| Inside Diameter Metric | 41.70 mm |
| Material | Rubber |
| Type | Fork |
| Product Name | Seal |
| Thickness Metric | 10.50 mm |
| Thickness Metric | 8.00 mm |