Description
Parts Unlimited - 04070132 - Front Fork Seals - 43 mm ID x 52 mm OD x 9.5 mm T
Features
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
Specs
| Outside Diameter Metric | 52.00 mm |
| Riding Style | Street |
| Thickness Metric | 9.50 mm |
| Material | NOK Anti-Stiction |
| Product Name | Seal |
| Riding Style | Off-Road |
| Inside Diameter Metric | 43.00 mm |
| Material | Rubber |
| Type | Fork |
| Units | Pair |
Fitment
| 2013-2017 | KTM | 350 Freeride |
| 2017 | KTM | 85 SX (17/14) |
| 2004-2011 | KTM | 105 XC |
| 2003-2016 | KTM | 85 SX |
| 2003-2013 | KTM | 85 XC |
| 2014-2017 | KTM | Freeride 250 R |
| 2014-2017 | Husqvarna | TC85 17/14 |
| 2004-2011 | KTM | 105 SX |
| 2008-2010 | KTM | 1190 RC8 |