Description
Acerbis - 06351148 - X-Factor Mount Kit
Features
- Different size shims allow one kit to fit many different handlebars
- Curved off-set design provides plenty of clearance for hydraulic brake and clutch lines
Specs
| Units | Kit |
| Color/Finish | Polished |
| Color/Finish | Black |
| Riding Style | Off-Road |
| Type | Handguard |
| For Handlebar Diameter | 28,6 mm (1-1/8'') |
| For Handlebar Diameter Metric | 22 mm |
| For Handlebar Diameter Imperial | 7/8'' |
| Product Name | Mount |
| Base Color | Black |
| For Handlebar Diameter | 22 mm (7/8'') |
| For Handlebar Diameter Imperial | 1-1/8'' |
| For Handlebar Diameter Metric | 28.6 mm |