Description
Ebc - 10060067 - A-Bax Precision Mikuni-Style Hex Head (HJ Prefix) Main Jets - #145 - 4-Pack
Features
- Sold to dealer as 4-pack; sold to customer as each
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
Specs
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Riding Style | Street |
| Length | 11,50 mm (0,45'') |
| Base Color | Gold |
| Head Length Metric | 6.50 mm |
| Type | Main |
| Units | 4 Pack |
| Length Imperial | 0.45'' |
| Riding Style | Snow |
| Product Name | Jet |
| Riding Style | ATV |
| Color/Finish | Gold |
| Riding Style | Off-Road |
| Jet Size | 145 |
| Material | Brass |
| Model | A-Bax Precision |
| Riding Style | UTV |
| Head Diameter Metric | 6.00 mm |
| Head Type | Hex Head |
| Length Metric | 11.50 mm |
| Thread Length Metric | 5.00 mm |