Description
Ebc - 10060046 - A-Bax Precision Mikuni-Style Slot Head (SJ Prefix) Main Jets - #142.5 - 4-Pack
Features
- Sold to dealer as 4-pack; sold to customer as each
- High-quality replacements; NOT original Mikuni jets
Specs
| Color/Finish | Gold |
| Head Diameter Metric | 8.00 mm |
| Length | 9,00 mm (0,35'') |
| Riding Style | Off-Road |
| Riding Style | Snow |
| Units | 4 Pack |
| Head Length Metric | 4.00 mm |
| Features | Thread pitch M5 x 0.75 |
| Riding Style | ATV |
| Length Imperial | 0.35'' |
| Features | For SJ Carburetors |
| Jet Size | 142.5 |
| Material | Brass |
| Thread Length Metric | 5.00 mm |
| Length Metric | 9.00 mm |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Riding Style | Street |
| Head Type | Slotted |
| Model | A-Bax Precision |
| Product Name | Jet |
| Riding Style | UTV |
| Base Color | Gold |
| Type | Main |