Description
Magnum Shielding - 2R-0110 - Ghost Risers - Softail Display Clamp - 10" - Black
Features
- 1-1/2” of pullback for comfortable riding posture
- Clamp and matching hardware included
- Fits models without batwing fairings and that have a standard 3-1/2" fork center to center location.
Specs
| Product Name | Riser |
| Riding Style | Street |
| Clamping Diameter | 25,4 mm (1'') |
| Clamping Diameter Metric | 25.4 mm |
| Color/Finish | Gloss |
| Pullback Metric | 38.1 mm |
| Rise | 25,5 cm (10'') |
| Rise Imperial | 10'' |
| Features | Top Display |
| Color/Finish | Contrast Cut™ |
| Pullback | 38,1 mm (1-1/2'') |
| Type | Handlebar |
| Pullback Imperial | 1-1/2'' |
| Base Color | Black |
| Base Finish | Gloss |
| Features | Includes Clamp |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Model | Ghost |
| Rise Metric | 25.5 cm |
| Units | Set |
| Clamping Diameter Imperial | 1'' |
| Color/Finish | Black |
| Color/Finish | Silver |
| Style | Digital Display |
| Style | Pullback |