Description
Parts Unlimited - 04070139 - Front Fork Seals - 32 mm ID x 42 mm OD x 8/9 mm T
Features
- Made to OEM specifications
- Most performance models available in "NOK" anti-stiction material.
Specs
| Thickness Metric | 8.00 mm |
| Outside Diameter Metric | 42.00 mm |
| Thickness Metric | 9.00 mm |
| Inside Diameter Metric | 32.00 mm |
| Product Name | Seal |
| Riding Style | Off-Road |
| Type | Fork |
| Units | Pair |
| Material | Rubber |
Fitment
| 1997-2011 | KTM | 50 SX |