Description
Vesrah - GG1016EX - Exhaust Valve - Honda
Specs
| Application | Exhaust |
| Length Metric | 89.95 mm |
| Head Diameter | 28,00 mm |
| Stem Diameter Metric | 5.50 mm |
| Units | Each |
| Head Diameter Metric | 28.00 mm |
| Product Name | Valve |
| Riding Style | ATV |
| Riding Style | Off-Road |
Fitment
| 1988-2000 | Honda | TRX300 FourTrax |
| 1990-2000 | Honda | TRX300FW FourTrax 4x4 |
| 2010 | Honda | XR300R |
| 1985-1987 | Honda | ATC250ES Big Red |
| 1985-1987 | Honda | TRX250 |
| 1985-1987 | Honda | ATC250SX |