Description
Uni Filter - 10112891 - High-Flow Air Filter Kit - Honda
Features
- Deluxe black urethane end cap
- Stainless steel clamps
Specs
| Filter Media Style | Dual-Layer |
| Inside Diameter | 35,00 mm (1,37'') |
| Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Black |
| Inside Diameter Imperial | 1.37'' |
| Riding Style | Street |
| Style | Clamp-On |
| Filter Media Material | Foam |
| Filter Shape | Cylinder |
| Model | High-Flow |
| Material | Urethane |
| Product Name | Air Filter |
| Filter Height Metric | 76.20 mm |
| Units | Kit |
| Base Color | Black |
| Inside Diameter Metric | 35.00 mm |
Fitment
| 1978-1981 | Honda | CB400TI Hawk I |
| 1968-1974, 1986-1989 | Honda | CB350S |
| 1973-1981, 1988-1992, 2004-2006 | Honda | CB400F CB-1 |
| 1973-1996, 2013-2016 | Honda | CB400 |
| 1964-1977, 1986-1989 | Honda | CB350 |
| 1974, 1986-1989 | Honda | CB350K |
| 1976-1996 | Honda | CB400T Hawk |
| 1977, 1979-1996 | Honda | CB400A Hawk Hondamatic |
| 1968-1971, 1975-1989 | Honda | CB350F Super Sport |
| 2006-2008 | Honda | CB400SS |
| 1972-1977 | Honda | CB350F1 |
| 1971-1985, 1989-1992 | Honda | CB400F Super Sport |
| 1978-1983 | Honda | CB400T |
| 1978-1979 | Honda | CB400TII Hawk II |
| 1968-1973 | Honda | CB350K Super Sport |
| 1968-1974, 1986-1989 | Honda | CB350G Super Sport |
| 1980-1981 | Honda | CB400TII Hawk I |
| 1978 | Honda | CB400A Hondamatic |
| 1972-1974 | Honda | CB350F |